Skip to main content

"BŘEC-CROSS" 2023

Břeclavský oddíl SPORTCOMPLEX letos chystá pro všechny sportovní, a především cyklistické nadšence zajímavou zimní novinku. Za podpory města Břeclav a konkrétně pod záštitou jeho místostarosty Mgr. Milana Klima uspořádáme cyklokrosový závod s názvem “Břec-Cross“.

Navazujeme tak jednak na již tradiční “Mikulášský cyklokros“, jejž jsme v posledních letech pravidelně pořádali na lesní trati za Charvátskou Novou Vsí, také se však historicky odkazujeme na závod, který se zde spolu s MTB maratonem konal v roce 2009, tehdy pod názvem “Břeclavský kanec“.

Celé sportovní klání se tedy nově, či spíše staronově, uskuteční v areálu “Pod zámkem“, a to v neděli 3.12.2023. Navlékáme tím další pomyslný korálek na již tak bohatou šňůru nejrůznějších kulturních
či sportovních akcí, které zdejší areál hostil, nejen letos. Mezi Břeclavany se pro celý komplex oddychového parku s množstvím hospůdek, možností občerstvení a zábavy, lemovaný ikonickou scenérií břeclavského zámku, pivovaru a zimního stadionu, vžil název “cyklosféra“, jakožto vstupní brána do Lednicko-valtického areálu a zároveň cílová stanice jak cyklistů místních, tak turistů tudy projíždějících.

Právě toto prostředí Vám o letošní první adventní neděli naservíruje atraktivní disciplínu cyklistiky,
ve velmi náročných terénních i klimatických podmínkách pro samotné závodníky. Přijďte je podpořit
a pomoci vytvořit elektrizující atmosféru, přinejmenším podobnou té, kterou zprostředkovaně znáte v podobě televizních přenosů z tradičních bašt světového cyklokrosu v Belgii či Holandsku. Vaši pomoc uvítají a ocení sportovci v nejrůznějších kategoriích – od těch nejmenších na odrážedlech, přes rodinné týmy, mládež, hobby muže a ženy, až po elitní závodníky a závodnice.

Těšit se můžete nejen na krásnou sportovní podívanou, ale také na doprovodný program zpestřený bohatou nabídkou občerstvení, včetně “něčeho dobrého na zahřátí“.

Bližší informace k závodu jsou k dispozici zde: https://sportcomplex.cz/projekty/35-brec-cross

Rádi bychom spolu s Vámi započali novou cyklokrosovou tradici v samotném centru Břeclavi, tak se budeme těšit na Vaši návštěvu!

 

 

text: SCX

foto: SCX