Skip to main content

Úspěchy z Prostějova!

Ve dnech 25. a 26. května 2024 se v Prostějově uskutečnil Český pohár mládeže v dráhové cyklistice 2024 – Velká cena DT – Výhybkárna a strojírna, a.s. Náš tým nesměl na této akci chybět. I přes nepřízeň přírodních podmínek, které tvrdě zasáhly nekrytý prostějovský velodrom, a tudíž bylo třeba pohotových změn
v programu, dokázalo naše závodnictvo vybojovat cenné úspěchy.

Pohár sestával z několika disciplín – stíhací závody jednotlivců i družstev, závody vylučovací, dánské bodovací, klasické bodovací a Madison.

Nejprve se ve stíhačce dostaly ke slovu nejmladší kategorie – v našem případě mladší žákyně – Viktorie Prnková, Lucie Kondllová, Marharyta Kotyk, Adéla Jadrná, Nikol Třetinová a žák – Adam Krčma. Prnková dojela jako druhá, kolegyně obsadily 4.–7. příčku a Krčma skončil 6.

První_stříbro_Viktorie_Kondllové_na_ČPM_2024.jpgPrvní stříbro Viktorie Prnkové na ČPM Prostějov 2024. Foto: DK-FOTO (eu.zonerama.com).

V týmové sestavě však nechyběly ani kadetka – Natálie Němcová či juniorky – Beáta Hermanová, Veronika Jadrná a Magdaléna Míčková. Zatímco Němcová a V. Jadrná se ve svých kategoriích stříbrně blýskly, Hermanová ještě posunula laťku a zlatě zazářila. Míčková dojela jako čtvrtá.

Společný vylučovací závod mladšího žactva vyhrála Kondllová (1.), Prnková obsadila 2., A. Jadrná 4., Kotyk 5., Třetinová 6. a Krčma rovněž 6. příčku. V kadetském souboji se naše reprezentantka Němcová umístila na 2. pozici.

Kondllová se však v opojení soutěživým duchem odmítla spokojit s jedním zlatem, a tak si dojela ještě pro jedno – v dánské bodovačce. Kolegyně i rivalka v jedné osobě Prnková získala další stříbro, Kotyk, A. Jadrná a Třetinová obsadily 5, 7. a 8. místo. Statečný mužský zástupce v převaze žen Krčma skončil na 5. příčce.

Úrodné_cykložně_pro_Lucii_Kondllovou.jpgÚrodné cykložně pro Lucii Kondllovou. Foto: DK-FOTO (eu.zonerama.com).

V disciplíně klasické bodovačky připadlo V. Jadrné při společném závodě kadetů a juniorek 1. ženské místo, Míčkové 4. Rovněž zúčastněná Sára Hrůzová závod bohužel nedokončila. O kategorii níž se opět prosadila kadetka Němcová – poprvé 2., podruhé 3. místo a dvakrát jeli i nejmladší účastníci. Kondllová získala zlatý hattrick, Prnková stříbrný. A. Jadrná, Kotyk a Třetinová dojely hezky pěkně za sebou – na 5., 6. a 7. pozici. Krčma si zopakoval 6. umístění.

Jako třešnička na dortu přišel Madison, kterého se zúčastnily Němcová, V. Jadrná, B. Hermanová a Hrůzová. První jmenovaná skončila ve své dvojici s Tobiášem Kelblem (TJ Favorit Brno) na 5. příčce jejich kategorie, stejně tak V. Jadrná s B. Hermanovou ve své kategorii a Hrůzová s parťákem Šimonem Lazurem (REXONIX KOVO Praha) závod nedokončili.

Týmové_zázemí_v_Prostějově.jpgZátiší týmového zázemí na prostějovském velodromu. Foto: DK-FOTO (eu.zonerama.com).

Nebylo málo těch, kteří si stěžovali na špatné počasí. Organizace měla také své rezervy, avšak domníváme se, že i zde byla pro zájemce možnost akci si užít, a kdo tak učinil, je mu to jistě jedině ku radosti. Ukázalo se, že kde je snaha a odhodlání, tam ani déšť neodradí. Famózní úspěchy našich sportovců celý tým nesmírně těší a jejich strůjcům srdečně gratuluje!

Filip Beneš

Pozn. aut.: Většina užitých výsledků byla převzata ze souhrnných tabulek žen a mužů užitých pořadateli. Autor článku za případné chyby v záznamu oficiálních výsledků neručí.